Momenti i shpërthimit të makinës bombë në Ankara (Video +18)

Një video ku shihet momenti i shpërthimit të makinës në qytetin e Ankarasë ka dal para pak minutash në mediat ndërkombëtare.
Shpërthimi, i cilësuar nga autoritetet si sulm terrorist, ka ndodhur në Guvenpark në lagjen Kizilay, një qendër e rëndësishme e transportit dhe tregtisë.

Mediat kanë raportuar për 33 të vdekur, por shifrat zyrtare deri më tani janë 27 viktima dhe 75 të lënduar. /lajmi.net
anc