Mjekët në shok, me dy përbërës kilogramët dhe dhjami shkrihen

Ëndrra e shumë njerëzve, sidomos femrave, është që kilogramët të humbin vetvetiu, pa mund e dietë. Një gruas kjo ëndërr i ishte bërë realitet me këtë recetë të çuditshme! Shkrin dhjamin dhe yndyrën pothuajse menjëherë

Ja çfarë duhet të bëni:

Shtoni një lugë kanellë në 250 ml ujë të vluar. E lini lëngun që të ftohet e më pas shtoni edhe 2 lugë mjaltë. Duhet të prisni që të ftohet pak para se t’ia shtoni mjaltin. Pini këtë lëng për ditë dhe kilogramët zhduken. Mjekët në shok, me dy përbërës kilogramët dhe dhjami shkrihen