Milani arrin marrëveshje me Hondan

Keisuke_Honda_4Raportohet që skuadra e Milanit ka përfunduar marrëveshjen me japonezin, Keisuke Honda.

Mesfushori i CSKA-së së Moskës do të vij si lojtar i lirë në janar të këtij viti pas marrëveshjes ndërmjet Adriano Gallianit dhe vëllait të lojtarit, ndërmjetësuar nga agjenti i njohur, Ernesto Bronzetti, raporton Sky Sport 24.

Pohohet se marrëveshja mund të përfundoj brenda këtij afati nëse Milani shet ndonjëri nga futbollistët në dalje. Honda do të nëshkruajë kontratë deri në vitin 2017 me 2 milionë euro për sezon.  /SkuadraIme/

Lajme tjera të transferimeve, mundësuar nga SkuadraIme.com

Malaga vazhdon me Santa Cruz – http://bit.ly/1btZccz
Thiago nënshkruan me Bayernin – http://bit.ly/11I3oDE
Osasuna synon Caicedon – http://bit.ly/137xxpI
Fazio vazhdon me Sevillan – http://bit.ly/12rin3f
Dështon transferimi i Bendtnerit në Frankfurt –http://bit.ly/1btZkZB
Demichelis kalon tek Atletico – http://bit.ly/11I3z1C
Milan Baros në Antalyaspor – http://bit.ly/12lj1vE
Milani arrin marrëveshje me Hondan – http://bit.ly/1agalfm
Palermo i vë çmim Ilicicit – http://bit.ly/18Rw2Vf
Parma i jep ultimatum Silvestres – http://bit.ly/12IAjD5
Zyrtare: Ogbonna në Juventus – http://bit.ly/11I3Ly8
Tolga Zengin në Galatasaray? – http://bit.ly/18dcsU7