Miksoi këto 3 ingredientë dhe i aplikoi në kokë. Pas kësaj flokët e saj filluan të rriteshin si kurrë më pare

Formula për flokë të gjatë dhe të shëndetshëm është padyshim kujdesi i duhur ndaj tyre.

Në çdo rast, secila prej jush ka pasur një moment kur i ka prerë flokët e saj më shumë seç duhet. Arsyet mund të kenë qenë të ndryshme, por ç’rëndësi ka.

Blogerja Babylon Kay zbuloi një metodë të jashtëzakonshme për të përshpejtuar zgjatjen e flokëve. Kjo, vetëm falë miksimit të 3 përbërësve që ju i përdorni zakonisht kur gatuani apo për të shoqëruar gatime të ndryshme.

Përbërësit:
2 lugë gjelle mustardë (në formë pluhuri)
1 lugë gjelle kanellë
Ujë

Udhëzime:
Hidhni mustardën, kanellën dhe ujin, mjaftueshëm sa për të krijuar një lloj paste homogjene.

Aplikojeni përzierjen në rrënjen e flokëve me anë të një furçe. Mbulojeni kokën me një copë najloni për 10-30 minuta. Më pas lajini si zakonisht flokët.

Brenda muajit do të shihni se ato do të jenë zgjatur tej mase./shije.al/