Mikja ime është 64 vjeçe dhe çdokush është xheloze për të! Ajo nuk ka asnjë rrudhë dhe lëkura është përfekte! Ja sekreti i saj

Mendoj se të gjithë biem dakort për një gjë, që e përdorim vazhdimisht aspirinën. Dhe në fakt, në pjesën më të madhe të shtëpive tona ky ilaç nuk mungon kurrë. Ne zakonisht e përdorim këtë pilulë të mrekullueshme kur kemi dhimbje koke të tmerrshme, temperaturë ose kur vëmë re simptomat e para të të ftohtit.

Aspirina është mjaft efektive, si një lehtësim i përgjithshëm i dhimbjeve. Njerëz të tjerë e përdorin atë për të ndihmuar me problemet e zemrës dhe për të parandaluar formimin e mpiksjes së gjakut. Ekspertët thonë se aspirina është jashtëzakonisht efektive dhe e dobishme për shkak të përbërësit të saj të fuqishëm, acidit salicilik.

Ka shumë përdorime të ndryshme medicinale të aspirinës, por a e dini se mund ta përdorni këtë pilulë të mrekullueshme për të përmirësuar shëndetin e lëkurës tuaj gjithashtu?

Po, dhe më besoni që do të habiteni nga rezultatet. Në këtë artikull ne do t’ju tregojmë 2 receta të mahnitshme të maskave të fytyrës, të cilat do t’ju ndihmojnë për rigjenerimin e lëkurës tuaj dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni rrudhat.

Këto receta maskash janë shumë të thjeshta dhe të lehta për t’u bërë. Ju vetëm duhet të ndiqni udhëzimet e mëposhtme. Ja se çfarë duhet të bëni:
Maskë me aspirinë dhe limon;
Përbërësit:
3 aspirina;
3 lugë gjelle me lëng limoni;
Përgatitja:
Shtypni aspirinat, përziejini ato mirë me lëng limoni, deri sa të formohet një pastë. Vendosni këtë përzierje në fytyrë dhe lërëni atë për 10 minuta. Pas kësaj, ju duhet ta lani fytyrën me ujë të ftohtë.
Maskë me mjaltë, kos dhe aspirinë;
Përbërësit:
5 aspirina;
2 lugë gjelle mjaltë;
1 lugë gjelle kos;
Përgatitja:
Lani fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë. Më pas njomni një peshqir të vogël në ujë të pastër dhe vendoseni atë në mikrovalë për 30 sekonda. Pastaj, ju duhet të hiqni peshqirin nga mikrovala, ta përdorni në fytyrë për 10 minuta, në mënyrë që poret të hapen dhe maska të funksionojë. Pas kësaj, ju duhet të thani fytyrën tuaj dhe të aplikoni këtë maskë. Lëreni atë për 30 minuta. Më pas, lani fytyrën me ujë të ftohtë.