Metoda që shpiku kjo vajzë për humbje peshe brenda nate, i bëri ta përdorin të gjithë

Ndoshta keni dëgjuar për përfitimet e mbështjelljes së trupit me plastikë, në mënyrë që të humbni peshë.
Por, a e dini se çfarë mund të ndodhë nëse shkoni në shtrat me stomakun tuaj të mbështjellur me plastikë dhe fasho çdo natë?

Kjo grua e vërtetoi këtë dhe ishte e mahnitur me rezultatet, raporton Gazeta Shneta.

Ajo humbi 64 mm nga beli i saj brenda natës!

Sekreti i kësaj teknike është në të vërtetë në humbjen e ujit të grumbulluar.

Natyrisht, suksesi i kësaj humbjeje të peshës nuk është afatgjatë sepse uji kompensohet vazhdimisht, kështu që dieta dhe stërvitja e duhur rekomandohet për linja të përsosura të belit.

Receta: (Ju nevojiten vetëm këto gjëra):

1 lugë gjelle xhenxhefil të freskët të integruar ose pluhur xhenxhefili
4-5 lugë çaji locion trupi
plastikë
peshqir
fashë elastike
Procedura:

Vendoseni një pëshqir në ujë të ngrohtë dhe mbështjelleni rreth zonës ku doni të humbni peshë. Pastaj, lejeni atë për 5 minuta, me qëllim që të hapë poret. Pastaj, ju duhet të përzieni xhenxhefilin, me locionin e trupit dhe aplikoni atë në zonën e prekur.

Pas kësaj, mbështjelleni zonën me plastikë disa herë. Dhe së fundi, vendoseni fashën elastike mbi plastikë. Lëreni shtrëngimin për të paktën 6 orë.

Mbështjelleni atë mirë mirë dhe bëhuni gati më vonë për rroba banje!