Messi kërcënon Suarezin dhe Ronaldon

Lionel Messi ka qenë i pa përmbajtëshëm javët e fundit duke shënuar në çdo ndeshje madje në ndonjë ndeshje edhe nga dy gola, duke e bërë shumë të fortë garën për “Këpucën e Artë”.

Argjentinasi është afruar shumë pranë vendit të parë që mbahet nga Suarez. “Pleshti” është 4 gola më pak se Uruguaiani dhe 3 më pak se Cristiano Ronaldo.

Edhe pse me 25 gola Ibrahimoviç pozicionohet në vendin e 8 pasi Franca e ka koefiçentin 1.5 nga 2.