Messi i fokusuar tek suksesi i skuadrës, e jo të sukseset individuale

messiSuperylli i Barcelonës, Lionel Messi, është shprehur i kënaqur me fitoren e mbrëmshëm të skuadrës së tij kundër Osasunës prej 5-1, në kuadër të La Ligës spanjolle.

Argjentinasi shënoi katër gola në këtë takim dhe tashmë ai arrin kuotën e 200 golave për klubin katalonas. Ndërkohë, lojtari më i mirë në botë thyen edhe rekordin e Ronaldos se ‘vërtetë’ pasi që ia doli të shënon gola në 11 ndeshje radhazi.

Messi pas fitores kundër Osasunes, tha se është i fokusuar tek suksesi i skuadrës, e jo të sukseset individuale. “Gjeja më e rëndësishme në këtë ndeshje ishte paraqitja e jonë e mirë dhe fitorja”, ka thënë Messi.