Messi blen shtëpi, ‘kojshi’ me Ronaldon e Mourinhon!

Lionel Messi ka shpenzuar pak nga milionat e tij. Superylli i Barcelonës ka blerë shtëpi në Itali. Messi ka blerë shtëpi luksoze në qytetin e Comos. Shtëpia superluksoze është pranë lumit Ceresio ndërsa thuhet se është një nga më të bukurat në qytetin turistik italian.

Messi do të ketë fqinjë të afërt dy kundërshtarët e tij në fushë, Cristiano Ronaldon dhe ish trajnerin e Realit, Jose Mourinhon.

Shtëpia luksoze në këtë zonë ka edhe David Beckham.
Mediat kanë publikuar vetëm foto nga lagja ku Messi ka blerë shtëpinë, por jo konkretisht edhe shtëpinë e tij.