Messi aksion dhe gol maestral ndaj La Corunas (Video)

loading...

Meee1

loading...
Lionel Messi ka treguar sonte se kush është ‘baba’ i futbollit, pas një goli fantastik të shënuar në ndeshje me Deportivo La Corunan. Ylli argjentinas e nisi vet një aksion maestral, për ta finalizuar atë me një gol të rrallë, pasi e paraboloi portierin kundërshtar. Messi me këtë gol i tregoi Milanit se është gati për ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve, që do të zhvillohet të martën mbrëma. Katalunasit do të hyjnë në këtë takim me një deficit prej dy golash.

loading...