Mediat serbe me sondazh, ja kush i fiton zgjedhjet në Kosovë sipas tyre (FOTO)

Mediat serbe me sondazh, ja kush i fiton zgjedhjet sipas tyre

Mediat serbe kanë publikuar një sondazh lidhur me zgjedhjet që po mbahen sot në Kosovë.Në pyetjen se cili nga kandidatët për kryeministër mendoni se do të udhëheq në Kosovë?Ky është rezultati :

Avdulah Hoti me 40.4%, Ramush Haradinaj me 34.2%, dhe i treti është Albin Kurti me 25.4% .