Mediat italiane: Messi e Barça, nga nje planet tjeter

Meesii1Mediat italiane e kanë përshëndetur lojën që e bëri Barcelona, në fitoren 4:0 ndaj Milanit sonte, duke u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. E përditshmja më e njohur italiane, La Gazetta dello Sport shkruan kështu: ‘Messi e Barça, nga një planet tjetër’.
Uebfaqja e njohur italiane calciomercato.com e ngriti në qiell ekipin Blaugrana: ‘Mos e akuzoni Milanin, u eliminua nga fenomeni Messi dhe nga një bandë e lojtarëve nga planeti Mars’. Kurse, e përditshmja Corriere dello Sport shkruan: ‘Barcelona, tepër e fortë për Milanin’.