Me këtë pije humbni peshën e fituar gjatë shtatzënisë në 10 ditë

Gjatë shtatzënisë, trupi akumulon element ushqyes dhe ujë për të ushqyer foshnjen në procesin e rritjes. Ndryshimet e papritura të hormoneve në trup bëjnë që në stomak të akumulohet shumë yndyrë. Kështu, një pjesë e madhe e grave shtojnë shumë peshë pas lindjes dhe e kanë shumë të vështirë më pas që ta heqin atë.

Por, nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë, sepse mund t’i rrëzoni kilet e fituara gjatë shtazënisë në vetëm 10 ditë. Është një pije dietike e cila heq të gjithë yndyrën e trupit të akumuluar gjatë kësaj kohe.

Përbërësit:
50 gram spinaq
Kos me yndyrë të ulët
Disa feta ananas
Disa feta mollë jeshile
1 kastravec
Majdanoz
Pak fara liri pluhur

Përgatitja:

Pastrojini përbërësit dhe më pas qërojini. Vendosini në një blender dhe lërini derisa të merrni një përzierje homogjene. Pini 1 gotë menjëherë dhe pjesën e mbetur vendoseni në frigorifer deri në 24 orë.

Pijeni atë për 10 ditë rresht ose edhe më shumë dhe do të vini re një ndryshim pozitiv në trupin tuaj.