Mbrojtësi i Chapecoense zgjohet nga koma, pyetja e tij e parë do t’iu emocionojë

Mbrojtësi i Chapecoense, Helio Neto, është zgjuar nga koma pas aksidentit tragjik ajror të pësuar më 2 dhjetor.
Skuadra braziliane ka humbur një pjesë të madhe të lojtarëve pas aksidentit ajror të pësuar derisa po udhëtonin për të zhvilluar e ‘Sudamericana’ me Atletico Nacional.

Neto është ndër të paktit futbollist që i ka shpëtuar aksidentit, dhe pas daljes nga koma ai nuk mban mend asgjë çfarë ka ndodhur.Mbrojtësi i Chapecoense zgjohet nga koma, pyetja e tij e parë do t’iu emocionojë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolli, Sport20:15, 11 December 2016

Mbrojtësi i Chapecoense, Helio Neto, është zgjuar nga koma pas aksidentit tragjik ajror të pësuar më 2 dhjetor.
Skuadra braziliane ka humbur një pjesë të madhe të lojtarëve pas aksidentit ajror të pësuar derisa po udhëtonin për të zhvilluar e ‘Sudamericana’ me Atletico Nacional.

Neto është ndër të paktit futbollist që i ka shpëtuar aksidentit, dhe pas daljes nga koma ai nuk mban mend asgjë çfarë ka ndodhur.

Pas daljes nga koma, 31 vjeçari ka pyetur për rezultatin e finales, kanë njoftuar mjekët, shkruan ‘Infobae’, përcjell lajmi.net.

Mjeku i cili po përcjell shërimin e futbollistit i ka fshehur të vërtetën për të mos i shkaktuar dëme emocionale, pasi ka pak kohë që ka dalë nga koma.