Mathieu bëhet portier, bën pritje fenomenale! (Video)


Valencia po i vazhdon përgatitjet para sezonale në Gjermani dhe pa dyshim imazhi i ditës kishte si protagonist Jérémy Mathieun.
Mbrojtësi doli në pah me këtë pritje fenomenale, pas një goditjeje të njërit prej bashkëlojtarëve të tij nga gjuajtja e lirë.
Francezi e devijoi topin me mjeshtri, edhe pse në këtë rast ishte e vështirë të intervenohet edhe për një portier profesionist.
Nga tash, ekipi nga La Liga mund të llogarit në Mathieun edhe si portier… /LajmeOnline/