Maskë relaksuese për fytyrë të lodhur

Për të tonifikuar lëkurën dhe për t’i dhënë shkëlqim fytyrës së lodhur aplikoni këtë recetë të thjeshtë:

f.0712093742359_m

Miksoni dy lugë me miell tërshëre me qumësht të vakët. Shtojini kësaj përbërje një lugë me ujë trëndafili.

Aplikojeni këtë përzierje në fytyrë dhe vendosni sipër 2 garza të mëdha. Mbajeni maskën për 45 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. /Living/LajmeOnline/