Maskë me bajame për lëkurë të paster dhe me nur

Maskë-me-bajame-për-lëkurë-të-paster-dhe-me-nurKjo maskë e përgatitur në shtëpi me përbërës kryesor bajamejen mund të bëjë mrekullira me ngjyren e lëkurës suaj. Përdoreni çdo ditë si një mburoje nate dhe shikoni rezultatet. Më i mirë se çdo produkt tjeter kozmetik për lëkuren të cilët i gjeni në supermarket.

Përbërësit;
3-4 bajame
Qumësht për të lagur bajamet
Përgatitja;
Çdo mengjes futni 2-3 bajame në qumësht, sasia e bajameve varet tek madhësia e pjesës që do të lyeni. Pra, nëse është për fytyrë mund të përdorni pak fara bajameje, por nëse dëshironi të lyeni edhe ndonjë pjesë tjetër të trupit siç është qafa atëherë duhet të përdoni më shumë. Pasi bajamet kanë ndenjur gjithë naten dhe kanë pir gjithë qumështin, merrni bananen dhe vendosni në një tas. Shtypni mirë bajamet dhe vendosni atë në fytyrë. E lini trajtimin të qëndrojë në fytyrë 20 minuta dhe shperlanif fytyren me ujë të vakët. Kjo është maska e duhur për t’i rikthyer në mënyrë natyrale lëmueshmerinë dhe butësinë lëkurës së fytyrës.

Lexo me shume: Maskë me bajame për lëkurë të paster dhe me nur | Sekrete Bukurie http://www.sekretebukurie.com/maske-me-bajame-per-lekure-te-paster-dhe-me-nur/#ixzz2Ol7o69xQ