Maskë kunder rrudhave të fytyrës e përgatitur në shtëpi

maske-per-fetyren
Shumë e thjeshtë, por një maskë shumë efektive, është maska kunder rrudhave e përgatitur në shtëpi me përbërës shumë të mirë si avokadoja, e bardha e vezës dhe limoni. Avokadoja zbutë dhe pastron lëkuren tuaj, ndërsa limoni është një burim i pasur i vitaminës C, e cila është e domosdoshme për të fshirë shenjat e rrudhave. Kjo është mënyra më e mirë për të eleminuar shfaqjen e rrudhave dhe heqjen e atyre ekzistente.

Përbërësit;

¼ avokado

1 të bardhë veze

Disa pika lëng limoni.

Në një pjatë hidhni gjithë përbërësit me radhë deri sa të krijoni një masë homogjene. Vendosni masken në fytyrë dhe e lini të qëndrojë 15 minuta. Shperlani fytyren me ujë të vakët dhe lyeni në fund fytyren me krem kunder rrudhave.