Maska me banane për riparimin e flokëve të dëmtuar

  61580_1[1]TIRANE-Doni flokë të butë me shkëlqim, ja një maskë në kushtet e shtëpisë dhe Bananet janë plot me kalium dhe vitamina, të cilat janë elemente të rëndësishme për rigjenerimin e flokëve. Provoni këtë maskë për të ndihmuar në rivendosjen e butësisë dhe të shkëlqimit flokëve tuaj.

  Çfarë ju nevojitet:
  ½ banane,
  1 lugë mjaltë,
  1 lugë vaj ulliri,
  pak nenexhik.

  Udhëzime: Futni në grirëse bananen dhe nenexhikun, përzierjen e përftuar futeni në një tas dhe shtoni mjaltin dhe vajin e ullirit. Aplikojeni këtë maskë në flokët e lagur. Mbajeni për 20 minuta dhe më pas shpëlajeni.