Martohet djali i bosit shqiptar, lulet nga Hollanda, kuzhina nga Italia, ja dasma madhështore që do kushtojë 500 mij euro (Foto)

Prej një jave në familjen e biznesmenit të suksesshëm shqiptar Shefqet Kastrati, ka nisur festa. Djali i tij Musa Kastrati dhe nusja Adela, martohen sonte në një dasmë me shpenzime marramendëse, detajet e së cilës na lanë me gojë hapur.
Në fakt dasma do të zgjasë tri ditë, por sonte është ceremonia VIP.
Si fillim po ju themi se vendi ku do të mbahet ceremonia është ndërtuar enkas për këtë rast.
Një hapësirë e re e luksoze në Vorë, do të mirëpresë sonte dasmorët. 120 mijë euro kanë kushtuar vetëm lulet e sjella nga Holanda ndërsa ushqimi e servisi kanë ardhur enkas nga Italia.
Lexo lajmin e plotë më poshtë

Dasma Madhështore