ManUtd refuzon ofertën për Rooney

luiz-rooney-mataE ardhmja e Rooney dita ditës është më larg ‘djajve të kuq’. Kjo vjen sidomos pas deklaratave të Moyes se Rooney do te jetë rezervë e Van Persies.

Chelsea duket destinacioni më i mundshëm për të. Raportet në Britani të Madhe njoftojnë që Chelsea ka bërë ofertën e parë që përfshinë 12 milionë euro dhe njërin nga David Luiz apo Juan Matas. Oferta është refuzuar menjëherë nga United. Mediat raportojnë edhe që çmimi i Rooney mund të ngritët edhe në 95 milionë euro. /SkuadraIme/