Ma mori virgjërinë dhe iku! Në korrik të vitit 2010, kur isha ende 16 vjeçe, por që ngjaja si të isha 20, erdha për pushim te tezja në…


Në korrik të vitit 2010, kur isha ende 16 vjeçe, por që ngjaja si të isha 20, erdha për pushim te tezja në Kosovë, sepse vetë jetoj në Zvicër. Meshkujt donin t’më gllabëronin. Afër shtëpisë së tezës sime jetonte një djalë bukurosh, me emrin Amir. Ai ishte i bukuri i dheut ose mua, ngaqë isha shumë e re, më dukej shumë i bukur dhe me të edhe e humba virgjërinë…
Ndeja te tezja një muaj e gjysmë dhe, të them të drejtën, më pëlqente shumë Amiri, sa më vinte ta puthja sapo e shihja tek kalonte rrugën apo edhe te shtëpia e tij, sepse e kishte shtëpinë përballë shtëpisë së tezës sime. Kuptoheshim me shikime dhe sa herë që haseshim në rrugë, kuptoja që ai më dëshironte. Bëra ç’munda që të tërhiqja vëmendjen e tij në mënyrën që doja unë, sepse isha shumë e bindur që nëse do të kishte sadopak komunikim mes nesh, ai do t’më thoshte që isha shumë e re dhe që nuk mund të kishim gjë, sepse ishim shumë të afërt me familjen e tezës.
Një ditë u ktheva nga xhiroja e pasdites dhe pash që ai kishte dalë përpara shtëpisë dhe shikonte kah unë. Më pas erdhi e takoi edhe vajzën e tezës dhe aty nisi një shoqëri e bukur mes nesh, edhe pse nuk ishte ajo që doja unë.
Një ditë, sapo kisha bërë dush, po rrija në verandë. Ai më thirri nga shtëpia e tij dhe më tha: “Semi, do vish të shohim një film bashkë, sa e kam marrë?”. Zemra më lëvizi nga qejfi dhe i pohova me kokë. Shkova atje dhe flokët ende nuk më ishin tharë mirë. Biseduam gjatë dhe, pastaj, ai kishte punë me disa shokë dhe doli. E lamë filmin në gjysmë dhe më premtoi se në mbrëmje do e shihnim patjetër.
Mezi po e prisja atë darkën e famshme… Kah ora 8 e mbrëmjes ai erdhi dhe nuk harroi t’më thërriste. Ndërkohë, tezja nuk më thoshte asgjë që shkoja te Amiri, sepse duke pasur parasysh se ai ishte 10 vjet më i madh se unë, nuk linte dyshime.
Ah, ajo natë…
Isha me pizhame dhe i thash që do vija ashtu siç isha. Ai ma bëri me dorë se mund të shkoja ashtu. Ndezëm televizorin dhe vumë një film tjetër. Ishte një film romantik. Erdhi një moment në film kur protagonisten e çuan në një shtëpi dhe ajo duhet të kënaqte 5 meshkuj. Si me të tallur, Amiri më tha: “Kjo vajzë e paska trupin e bukur po nuk ta kalon ty, se jam i bindur që ti je shumë më e mirë, edhe pse je e re”.
Në atë moment u afrova afër tij dhe fillova ta puthja. Nuk mundesha më të prisja dhe ai ishte momenti i duhur që unë dhe ai të bënim atë që unë, por edhe ai, kishim kohë që e ëndërronim. Isha e re, por kjo nuk më pengoi që të realizoja dëshirën time. Ai në fillim mbeti i shtangur, por më vonë reagoi me puthje. Puthte aq mirë saqë unë nuk po përmbahesha dot më dhe vetëm e tërhiqja drejt vetes. Ai m’u afrua dhe filloi t’më ledhatonte, t’më puthte në qafë dhe më pas përfunduam me seks, që zgjati bukur shumë…
Edhe ditëve të tjera rrinim bashkë dhe kënaqeshim, sepse ai tregohej shumë i mirë me mua dhe ditët me të mbetën të paharrueshme në kujtesën time.
E vetmja gjë që pendohem është se isha shumë e re…
Nuk e pash më kurrë…
Disa ditë më vonë mësova se ai ishte ndarë me të dashurën e tij dhe ne ndenjëm bashkë për aq kohë sa unë ndeja në Kosovë. Më erdhi keq që ndodhën ashtu gjërat dhe ai nuk më tregoi asnjëherë se çfarë kishte ndodhur realisht mes tij dhe të dashurës së tij. Më vonë, nga kushërirat e mia, mora vesh se ajo kishte marrë vesh për ne të dy.
Që nga kthimi im në Zvicër, edhe pse nga ajo kohë kanë kaluar 5 vjet, më as nuk e kam parë dhe as nuk kam kontaktuar më Amirin, edhe pse ia dhurova virgjërinë…/A./Kosovarja/
1