Luftoni rrudhat me vaj ulliri, nuk do ta besoni rezultatin

5

Vaji i ullirit përdoret me shekuj si një trajtim i bukurisë. Por, a mundet ky vaj që ta rikthejë rininë apo ta ngadalësojë plakjen e fytyrës?

Kleopatra ishte e para që thuhet se e përdorte këtë vaj në fytyrën e saj së bashku me qumësht – me vajin e ullirit që kishte një rol kyç në masazhe.

Tani një modele e lindur në Francë, Jasmina Rossi nga Malibu, ka zbuluar se vendosja e vajit të ullirit në fytyrë është çelësi kundër plakjes së fytyrës, transmeton Gazeta Express.

Ajo thotë se vendosja e vajit të ullirit në fytyrë me të vërtetë ju ndihmon që të ktheni bukurinë e lëkurës dhe formën e saj rinore.

tjetra

Mieka Smiles, një shkrimtare dhe nënë e dy fëmijëve, nga Middlesbrough, e vendosi vajin e ullirit në fytyrë për ta testuar për një muaj.

Ajo thotë se tani duket 20 vjet më e re duke përdorur në fytyrë këtë vaj, të cilin e quan të mrekullueshëm.

shkrimtarja

Nuk ka ndonjë teknikë të veçantë që duhet ta përdorni, thjeshtë hidheni atë në fytyrë, duke e shpërndarë më pas me ndonjë copë pambuku.