Luftë e ashpër mes dy zvarranikëve më të rrezikshëm në botë: Pitoni dhe kobra sulmojnë njëra-tjetrën, çfarë mendoni kush ka fituar?…

Një video e postuar së fundmi në rrjetet sociale, shfaq momentin kur dy zvarranikët më të rrezikshëm në botë – pitoni dhe kobra filmohen duke zhvilluar një luftë të ashpër mes vete në një zonë të quajtur MacRitchie në Singapor. Thonë se madhësia nuk ka rëndësi në shumë raste, dhe këtë gjë më së miri e dëshmon videoja e publikuar më poshtë, ku shihet se si kobra arrin e para të kafshojë pitonin dhe të largohet nga vendi i ngjarjes sikur të mos kishte ndodhur asgjë, dhe duke ia shuar mundësitë pitonit që t’ia kthejë me të njëjtën monedhë.
Edhe vetë autorët e videos duket se janë të befasuar me rezultatin e përfundimit të luftës, ku padyshim triumfues doli kobra që arriti ta kafshojë dhe t’i shmanget pitonit gjigant.
Por është interesant fakti se si autorët e videos për asnjë moment nuk shfaqen nuanca të frikës, për faktin se dëgjoheshin duke qeshur në një moment.
Videon ne linkun me poshte.
VIDEO