Liverpool refuzon Arsenalin për Suarez

Luis SuarezLiverpool ka refuzuar një ofertë të rivalëve nga Londra, skuadrës së Arsenalit për blerjen e sulmuesit uruguaian, Luis Suarez.

35 milionë euro vlerësohet të ketë qenë oferta e topçinjëve për Suarezin, raportojnë The Telegraph dhe The Times. Muajin e kaluar, raportet në Ishull deklaronin që Liverpool nuk do të shiste Suarezin për më pak se 50 milionë funte.

Liverpool i ka dhënë afat Suarezit deri më 22 korrik të zgjedh alternativat për të ardhmen e tij, të qëndroj me skuadrën apo të largohet. /SkuadraIme/