Letra qe nje Baba ja dedikon te birit (Ja Vlen Ta Lexosh)

406282_357324940945600_1216215661_n[1]Nje dite do me shikosh te plakur :D o me shikosh te behem pis duke ngren dhe nuk do arri dot te nderrohem..be durim kujto kohen kur te mesova se si te visheshe .Dhe nqs kur flas perseris shpesh her te njejten gje mos me nderprit te lutem …por me degjo.Kur nuk kam deshire te lahem mos me qorto dhe me ben te turperohem ..kujto kohen kur te vrapoja mbrapa duke te mar me te mira per te ber dush ..Mos u merzit kur une sdi te perdor gjerat e reja te teknologjis ..kujto sa durim kisha une kur te mesoja ABC..Kur une humb fillim e muhabetit mos u nevrikos me mua ..gjeja e rendesishme nuk eshte ajo qe dua te them por qe te te kem pran .Kur kembet e mia nuk do arrin hapat e tua mos me trajto sikur te isha nje pesh per ty por me mbaj me krahet e tua te forte si kam ber une me ty kur ke hedhur hapat e pare.Nqs them qe sdua me te jetoj mos u nevrikos se nje dite do arrish ta kuptosh pse e them kete gje se ne moshen time nuk jetohet por mbijetohet .Nje dite do kuptosh se me gjithe gabimet qe kam patur kam deshiruar gjerat me te bukura per ty.Te kerkoj te me dedikosh pak nga koha jote ,nga qetesia jote ..nje shpatull ku une mund te mbeshtes koken ..si dikur e kam bere une per ty ..Me ndihmo te ec ,me ndihmo te mbaroj ditet e mia me dashuri me qetesi..dhe une do te dhuroj nje buzeqeshje dhe dashuri te pafundme qe kam pasur gjithmon per ty.Te dua shume biri im ..

te lutem mos me injoro do plakesh dhe ti nje dite si une ..:(