Lëngu për bel të hollë, për 7 ditë 2 kg më pak

“Smoothie” nga super pesë përbërës të shëndetshëm më së miri është të konsumohet në mëngjes. Nëse e pini për çdo mëngjes, për shtatë ditë mund të humbni dy kilogramë. Përveçse ndihmon të humbni në peshë, jastëkëve yndyrorë në stomak dhe në hollimin e belit, ky lëng është afat për një shëndet dhe mbajtjen e një linje vitale,transmeton gazeta Kosova Sot.

Përbërësit:

 

–        2 lugë fara të bluara të lirit;

–        130 gramë boronica ose boronica të kuqe;

–        1 banane mirë të pjekur;

–        1 lugë xhenxhefil të bluar;

–        65 g spinaq të ri.

Të gjithë përbërësit i përzieni në blender. Sipas dëshirës, mund t’i shtoni pak akull, në mënyrë që përbërësit të bashkohen ndërmjet vete më mirë. Lëngu për bel të hollë, për 7 ditë 2 kg më pak