Lëngu i domateve shkrin dhjamin brenda një muaji

lengu-i-domates-480x336

Ky lëng i shëndetshëm do t’ju heqë qafe dhjamin prej belit. Krahas kësaj, falë përbërësve, ai përshpejton metabolizmin dhe pastron trupin prej helmeve.

Ajo që është me rëndësi është se duhet t’u përmbaheni udhëzimeve dhe ta pini rregullisht.

Rezultatet e para do të shfaqen që pas një muaji.

Përbërësit:

1 gotë lëng nga domatet; 1/4 e gotës lëng limoni; 1 lugë xhenxhefil të gërryer; 1 spec djegës; 2 kërcej selino.

Përgatitja:

Përzieni lëngun e domates dhe limonit, xhenxhefilin dhe specin djegës të bluar. Do të fitoni 220 ml lëng. Shërbejeni në gota prej qelqi dhe lëngut shtojini selino.