Leme Xhema, kosovarja e vetme në Interpol

Janë 48 shtetas të Kosovës që kërkohen anembanë botës nga Interpoli. Ky është rrjeti më i madh ndërkombëtar policor që merret me identifikimin dhe prangosjen e të shumëkërkuarve, të arratisur nga drejtësia.

Organet e rendit janë në kërkim të shtetasve shqiptarë e serbë të Kosovë, në mesin e të cilëve ka edhe nga pakicat. Por aty ndodhet edhe një fotografi femre. Në fakt është e vetmja femër që kërkohet nëpërmjet Interpolit nga drejtësia kosovare, shkruan Tribuna.

Kjo është Leme Xhema, ish-drejtoreshë e Postës dhe Telekomit të Kosovës. Ajo është e dënuar nga gjykata me tri vjet burg për veprën penale të “shpërdorim të detyrës zyrtare dhe nënshkrimit të dëmshëm të kontratës”. /LajmeOnline/