Leicesteri kryeson në Premierligë, por shikojeni pozitën e grupmoshave U21 të kësaj skuadre


Përderisa skuadrës së parë të Leicesterit po i ecën për mrekulli në Premierligë, e njejta gjë nuk po i përcjellë grupmoshat U21 të këtij ekipi.
Skuadra U21 e Leicesterit pozicionohet e fundit në tabelën e Premierligës për këto grupmosha.
Ata kanë tubuar vetëm 18 pikë nga 20 ndeshje të zhvilluara, duke i realizuar 21 gola dhe pësuar 45 të tjerë.
Për dallim prej tyre, ekipi i parë kryeson në Premierligë, katër xhiro pa përfunduar kampionati, me tetë pikë më shumë se Tottenham që luan sonte ndaj Stoke Cityt./Lajmi.net
l1

l2