Lamtumirë pika të zeza në hundë, ju duhen vetëm 3 minuta

A dëshironi të pastroni fytyrën tuaj përgjithmonë nga pikat e zeza? Ka mënyra të ndryshme natyrale për ta bërë fytyrën të shkëlqejë dhe të mos ketë më pika të zeza.

Përdorimi i sodës së bukës është një mënyrë popullore e pastrimit të njollave dhe plagëve pa pasur efekte anësore.

Përgatitja

Ju mund të përzieni një lugë kafeje me sodë buke dhe pak ujë për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës nga fytyra, pa shkaktuar ndonjë inflamacion gjatë aplikimit.

Përziejini derisa të fitoni një përzierje të qëndrueshme.

Përdorimi

Bëni masazh lëkurës në fytyrën tuaj, me fokus vendet ku keni njolla dhe plagë.

Vazhdoni 2 minuta me masazh dhe mbajeni kështu për 3 minuta të tjera.

Lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe më pas aplikoni pak vaj ulliri. Praktikojeni këtë proces dy-tre herë gjatë javës.

Lëkura juaj do të duket e mrekullueshme.