LAJMI MESNATES I FUNDIT…Tërmet në Vlorë


Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Vlorës dhe në zonat përreth gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të enjteje.
Sipas Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, tërmeti është regjistruar në orën 23:31 minuta me një magnitudë 2.7 ballë të shkallës rihter.
Epiqendra e tërmetit ka qenë 17 kilometra në jugperëndim të Vlorës, në Detin Adriatik. Nuk ka të dhëna për dëme materiele./Top Channel
vlor