Lajmi me i fundit,Arrestohen tre Kosovarë te dyshuar për terrorizëm


(E plotësuar) Sipas mediave gjermane, që të tre personat janë arrestuar në magjistralen A8, afër qytetit gjerman Rosenheim. Kështu ka raportuar “ARD-Magazine”.
Lajmi është dhënë edhe nga mediat italiane, të cilat, pa konfirmime zyrtare, raportojnë se të dyshuarit mund të kenë lidhje me sulmet e sotme të kryera në Bruksel. Kështu të paktën ka raportuar “rainews.it”.
Sipas mediave gjermane, të dyshuarit momentalisht ndodhen në Prokurorinë e Mynihut, ndërsa një vendim për ta është paralajmëruar për nesër. /lajmi.net

Kosovarët janë prangosur teksa udhëtonin me një makinë me qira në Belgjikë, në autostradën mes Monakos dhe Salzburg në Gjermani.
Siç raporton media italiane ‘rainews.it’, ende nuk dihet nëse këta shtetas të arrestuar kanë lidhje me sulmet e sotme në Bruksel, ku u vranë 34 persona./lajmi.net
Foto-ilustruese-1-635x358