Lajmi i fundit,Tronditet futbolli shqiptar, tentohet vrasja e…


Numri një i skuadrës së Korabit nga Shqipëria, Fehmi Mëziu, është sulmuar në Tiranë nga dy persona.
Ata kanë tentuar ta godasin me thikë Mëziun, por mësohet se ai fillimisht ka reaguar, duke u përleshur me ta dhe më pas ka qenë ndërhyrja e menjëhershme e policisë që ka shmangur një tragjedi.
Një nga të dyshuarit, është kapur dhe është arrestuar, shkruan “Panorama”.
Arsyeja e sulmit ndaj Mëziut bëhet me dije se është financiare, pasi presidenti i Korabit u kishte të dyshuarve për vrasje një shumë monetare të konsiderueshme borxhi, që nuk ua kishte kthyer.
foto

foto1