LAJMI I FUNDIT: S’mund ta besoni se çka ka marrur nën kontroll ushtria turke para pak minutash…

safe_image

Edhe pse Qeveria pretendon se situata në Turqi është “plotësisht nën kontroll”, sipas disa raporteve atje ende nuk është qetë.

Agjencia e lajmeve Reuters raporton se një “grup antiqeveritar” ka marrë nën kontroll një fregatë në bazën detare Gölcük të Turqisë dhe ka marrë peng komandantin, duke cituar një burim ushtarak grek.

BBC nuk mund të konfirmojë këtë raport, transmeton Klan Kosova.

safe_image