Lajmi fundit,TEUTA KRASNIQI ne peng me arme,kush do ta vrase? (FOTO)


Kemi pasur rastin ta shohim nëpër seriale të ndryshme televizive, tek ajo luan shumë natyrshëm e aq bindshëm sa në momente harron se je duke e shikuar serialin, shkruan Kosovarja.
Me këtë rast e vlen ta përmendim rolin e “Sarandës” tek seriali “Kafeneja jonë” njëri nga serialet më të shikuara në vend dhe për të cilin ka kërkesa të mëdha nga audienca e gjerë që ai të vazhdojë.teuta
Teuta ka edhe interpretime brilante në shfaqjet e realizuara pranë Teatrit Kombëtar. Siç e thotë edhe njëri nga komentuesit sipër kësaj fotografie: Teatri Kombëtar , s ka hijeshi pa Teuta Krasniqin…
Fotoja, tek shihet Teuta e kërcënuar me revole në fyt , është nga shfaqja “Një burrë në mes dy grash”, cila u pritë me duartrokitje të gjata si dhe për interpretimin e shkëlqyeshëm të aktores së madhe. Por jo vetëm ky rol, por edhe të gjitha rolet e saj priten me duartrokitje frenetike, me gëzim por edhe lot.
E se,është e madhe aktore Teuta, e vlen të shkohet dhe të përcillen rolet e saj në Teatër dhe do bindeni , se ajo është e lindur për aktrim dhe jo vetëm në seriale. /g.d./Kosovarja/
t

t1