LAJMI FUNDIT,Koreja komuniste ‘sulmon’ SHBA-në (Video)


Një video e Koresë së Veriut tregon Uashingtononint në zjarr nga bombardimet masive dhe sulmeve bërthamore ndaj kryeqytetit amerikan.
Sigurisht, kjo është vetëm në ëndrrat propagandistike e vendit më të izoluar në botë, transmeton TetovaSot
Klipi katër minutësh, me titull kërcënues “shansi i fundit,” është publikuar dje në kanalin propagandues të Koresë së Veriut në YouTube.
Videoja tregon historinë e marrëdhënieve të këqija midis SHBA-së dhe Koresë së Veriut, duke treguar ngjarje të tilla si lufta Koreane 1950-1953, dhe perleshjeve pasuese ushtarake mes dy vendeve.
Videoja përfundon me një sulm me raketë i lansuar nga nëndetësja, i cili arrinë në brigjet amerikane dhe godet Qendrën Memoriale Lincoln në Uashington, dhe më pas simulon sulmin bërthamor në zemër të kryeqytetit amerikan.
kor