LAJMI FUNDIT !TURQIA NE KRIZ TE MADHE 60 TE VRARE (VIDEO)

Pas nje sulmi ajror kan humbur jeten 17 police dhe 42 te tjer te vrare.|

Reagimi Natos:

Turqia është duke u përballur me një kaos të madh për shkak se ushtria po e kërkon rrëzimin e pushtetit.

Që nga orët e mbrëmjes ka pasur zhvillime të ndryshme në mesin e të cilave me e rënda është vrasja e 17 policëve.

Por meqë Turqia është anëtare në NATO deri tani ishte e paqartë se si kjo e fundit do të përgjigjej për këto sulme.

Por pak çaste më parë NATO  e ka dhënë fjalën e saj të fundit, shkruan NBCnews, trasmeton lajmi.net.

safe_image