LAJMI FUNDIT/ ISIS tani u bën thirrje xhihadistëve që t’i masakrojnë…


I ashtuquajturi Shteti Islamik (ISIS) janë duke bërë thirrje që të vriten liderët myslimanë të cilët po e kritikojnë regjimin e tyre vrasës.
Në propagandën e tyre të fundit në revistën Dabuq, ISIS kërkon xhihadistët e tyre që të pajisin vetveten me thika, armë dhe eksplozivë, dhe të vrasin këdo që nuk pajtohet me veprimet e tyre, përfshirë edhe liderët islamë, që thirren si imam, shkruan express.co.uk, transmeton lajmi.net.
Duke kujtuar masakrat e bëra nga ISIS në Paris, Bruksel, Tunizi, e Turqi, imamët në gjithë botën, dënuan këto akte duke thënë se të qenit mysliman ka të bëjë me paqen dhe jo dhunën.
Sidoqoftë, ISIS, të njohur ndryshe edhe Daesh, kanë veçuar ata imamë që kritikojnë, duke bërë thirrje që komuniteti i imamëve të masakrohet./lajmi.net
asa