LAJM SHOKUES NGA LORIK CANA PER TE GJITHE SHQIPTARET…


Lorik Cana ka paralajmëruar pensionimin nga futbolli pas përfundimit të kampionatit Evropian ‘Franca 2016’
Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana si duket ka vendosur t’i thotë lamtumirë futbollit pas Euro 2016.
Që Cana do të tërhiqet nga kombëtarja Shqiptare në përfundim të Euro 2016, ky nuk është një lajm i ri për tifozët kuqezi, përcjell “Express”.
Por, nga Franca janë të bindur se kapiteni i Shqipërisë, do të varë këpucët në gozhdë për t’i dhënë fund një karriere të gjatë dhe të suksesshme, edhe pse ka kontratë me Nantesin deri në verë të vitit 2017.
Mbrojtësi shqiptar gjatë karrierës ka luajtur te PSG, Marseille, Galatasaray dhe Lazios.
c