Lajm i Fundit: Maqedonia në Flak, Fshatrat Shqiptare po digjen (VIDEO)

Një zjarr i madh shpërtheu në një pyll në fshatin e Kondov, në zonën e Shkupit.
Zjarri shumë shpejt u përhap edhe nëpër pyjet tjera, njoftojnë mediat vendase, transmeton InfoPress.
Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë një numër i madh i qytetarëve nga cdo fshat e qytet dhe më vonë iu bashkangjitën edhe një numër i madh i njësive të zjarrfikësve si dhe punonjës të kompanive komunale.
Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon:

VIDEO