Lajm i fundit: Hakeri zbuloi se ne NASA punojne… jashtetokesore! (video FOX News)

harrk

Ka befasuar hakeri britanik Gary McKinnon i cili theu kodet e sigurisë të NASA-s dhe zbuloi se aty punojnë…
Hakeri Gary McKinnon ka befasuar me zbulimet e tij, pas thyerjes së sistemit të sigurisë të NASA-ës dhe të sistemit ushtarak të SHBA-ve dhe deklaroi: “Zbulova fotografi nga avion sekret të NASA-s dhe të US Airforce me teknologji inteligjente dhe me prejardhje jo tokësore, që fluturojnë me anë fuqisë gravitacione dhe pa energji. Zbulova dhe një listë me emra dhe grada të jashtëtokësorëve që punojnë në shërbimet amerikane!”.
Pas arrestimit të tij dhe pas “marrëveshjes” me ATA, tashmë ai qarkullon i lirë. Arsyetimi ishte se vuante nga… një sindrom i rrallë Asperger, gjë që vlerësonte burgimin e tij jo njerëzor në burg, ndërsa Ministri i Brendshëm Britanik, Theresa May refuzoi dorëzimin e tij në autoritet amerikane, ku do të vuante 70 burg!/LajmeOnline/