LAJM I FUNDIT Berisha zbulon misterin e rënies së helikopterit


Sali Berisha ka bërë të ditur sot në mbrëmje se “Komandanti dixhital” i ka denoncuar “te dhena tejet kompromentuese per Mimin dhe gjeneral Trafikun”.

“Lexoni cfare shkruan nje nga specialistet me te shquar te fushes!”, shkruan Berisha.

Më poshtë komenti i “Komandantit”:

“Uroje te jeni mire z Doktor .

Po ndjeke me vemendje ngjarjen e Helikopterit.Ti duhet ta dishe qe kame qene komandanti I Regjimentit te Helikoptereve 2000 – 2004 dhe te dy pilotet jane ishe studentet e mije.

Per kapterin e Bordit te jatin e ka po prape ne Farke dhe jane spiune ordiner qe prej kohesh dhe me shume probleme ne komunitet.

Jane keto shkelje : Ne borde duhet te ishte tekniku I helikooterit ne menyre te pa diskutueshme.

Per fluturimin ne uje pilotet duhet te kishin me pa tjeter jeleket e shpetimit .Koha e ngritjes dhe uljes me duket diference e vogel ne kohe te le pershtypjen se ka pasur devijim te rruges se fluturimit.

Gjetja e pjeses se gabines 300 metra large vendit te ngjarjes ose te renjes te le pershtypjen se eshte ncjere nga uji per te bere manipulim sepse kutija e zeze eshte ose qendron ne kabine.

Kapteri eshte veshure ne menyre te jashteligjeshme por duhet siguruar dhe njehere.

Perpara se helikopteri te mereshin ky qe sote eshte komandanti I F Ajrore kane shkuar ne Euro Kopter per te bere pazaret dhe me pase e bene gjeneral .Une nuk kame firmosur ne proces verbale ne komisionin e miratimit te projektit sepse cmimi ishte afrofe dhe shume I larte I krahasuar me tregun si dhe numri ne rritje me helikoptere te vegjel dhe me shumllojshmeri tipesh perbente nje abuzim financiare dhe ne Mision.

Ky eshte major Ibri “tmerri” i gazetareve dhe operatore e qe i kercenoi me jete dje gjate nxjerrjes se helikopterit. Ky “trimi” na tha dje se nqs e filmojme ju pres kokat dhe jua fus ne lluce

Firma e mirmbajtjese eshte teper e dyshymtet ka ne interes Arjan Krajen sek I pergj I MM, Vladimir Avdin si dhe komandantin e Helikooterit te Shendetesis Bert Xhafen nuk ka asnje mundesi teknike dixhitale te sofistikuar per Kuger e Ec 145.”
Screen-Shot-2016-04-11-at-11.15.17-PM-800x445