La Liga, ndalen Barcelona dhe Reali i Madridit – VIDEO

ronaldo12Real Madridi bën hap fals ndaj Real Zaragozas. Madrilenët nuk arritën të përfitonin nga barazimi i Barcelonës për të ngushtuar diferencën e pikëve pasi dhe vetë skuadra e Jose Mourinhos barazoi me rezultatin 1-1. Zaragoza shënoi e para me anë të Rodrit ndërsa për të shpëtuar “Los Blancos” nga humbja mendon Ronaldo që në minutën e 38’ barazon rezultatin. Reali shkon në kuotën e 62 dhe ndodhet 13 pikë larg Barcelonën.

Celta Vigo ndal Barcelonën. Vendasit rezultuan një kockë e fortë për katalanasit, takim që përfundoi në barazim 2-2. Lionel Messi vendos një tjetër rerkord me golin e shënuar, pasi ylli argjentinas ka mundur t’u realizojë të 19 skuadrave të La Ligas, duke shënuar 19 javë rresht. Gjithsesi kësaj radhe rrjeta e “Pleshtit” nuk i ka mjaftuar Barçës për të fituar. Celta ishte ekipi i parë që kaloi në avatazh me anë të Insa por vet por vetëm 5 minuta më vonë Tello barazon rezultatin. Messi kalon në avatazh ekipin blaugrana, por në fund Oubina vendos përsëri ekuilibrat.


Rezultatet:

Rayo Vallecano 1 – 3 Malaga
Celta de Vigo 2 – 2 Barcelona
Zaragoza 1 – 1 Real Madrid
Levante 1 – 0 Sevilla

VIDEO

Celta Vigo 2-2 Barcelona

Celta de Vigo 2-2 Barcelona by goalsarena2012

Rayo Vallecano 1 – 3 Malaga

Zaragoza 1-1 Real Madrid

Zaragoza – Real Madrid 37' Gol Cristiano… by realmadridplay