Ky rast s’duhej humbur! (Video)

RastiEdhe pse është ndodhur përballë portës kundërshtare dhe mbi të gjitha në pozicion jashtë loje të paakorduar nga gjyqtari i ndeshjes, mesfushori i Tigres, Damian Alvarez është shndërruar në autorin e një prej gafave më të famshme në futboll.
Pas goditjes së tërthorëses nga një shoku i tij, Alvarez u gjend përballë portës së Guadalajaras, por sërish e çoi topin mbi portë duke lënë gojë hapur të gjithë. Ndeshja Tigres-Guadalajara përfundoi në barazim 1-1.