Ky eshte vendimi qe po trondit Serbet per serbin që e kapi keq flamurin shqiptar

Burimet Zyrtare brenda klubit Apolonia, bëjnë me dije, se menjëhere pas përfundimit të takimit Apolonia – Tirana ,portieri serb është përjashtuar përfundimisht nga skuadra shqiptare, pas incidentit të ndodhur sot me flamurin gjatë ndeshjes, Apolonia – Tirana, ku një tifoz fierak ka hyrë në fushë me një flamur kombëtar me mbishkrimin Shqipëri-Kosovë dhe duke e shpalosur atë.

Në këtë moment ka ndërhyrë portieri serb i Apolonisë Cakoviç, i cili ia ka rrëmbyer dhunshëm nga dora flamurin tifozit fierak, ky gjest ka sjellë edhe irritimin e tifozerive të të dyjave skuadrave të cilët në kor thërrasin “kore ofenduese” ndaj tij, por edhe të vetë lojtarëve të Apolonisë./sport.com.al/

step5