Kush po tenton ta ‘vrasë’ Sami Lushtakun sipas djalit të tij? (Përmendet edhe Adem Jashari)


Mërgim Lushtaku, djali i kryetarit të Skenderajt Sami Lushtaku, ka reaguar përmes një postimi në profilin e tij në “Facebook”.

Ai ka bërë një krahasim në mes të komandantit legjendar, Adem Jashari dhe babait të tij, Samiut.

Postimi origjinal:

“Interesante, ju beheni Kurban për atdheun… Adem Jashari i renë deshmor, por i Gjallë! Nderësa, Sami Lushtaku per ty nuk ishte e shkruar me vdek krenar si deshmor, por mbijetove i gjallë dhe tentojnë te të ‘vrasin’! Zoti qoft i Kenaqur me Ju!
auto_samiiii1457026743