Kujdes “kokën”/ Nga nesër “do iu ikë tepeleku”, fillon i nxehti afrikan

Duke filluar nga dita e nesërme pritet që moti të nxehet shumë madje aq vapë do të jetë sa edhe në hije do të jetë vështirë të qëndrohet.

Sipas Meteoalb zonat që do të vuajnë më shumë nga këto temperature të larta do të jenë ato qendrore dhe jugore dhe parashikohet që temperature në hije të shkojë deri në 39 gradë celcius.

Këshillohet që të evitoni orët e mesditës dhe të përdorni kapele apo çadër.