Kryeministri Rama u prit me protesta në New York (Video)


Derisa kryeministri Edi Rama takohej me disa shqiptaro-amerikanë para futjes në Museum of Jewish Heritage, disa qytetarë kishin dalur të protestonin kundër ndërtimit të Hidrocentraleve në Shqipëri.

Aktivisti shqiptaro-amerikan, Ilir Seci tha për AA Vision se tërheqja e vendimit për ndërtimin e Hidrocentraleve në Veri të Shqipërisë është e mundur sepse këtë gjë kryeministri e ka dëshmuar me vendimet që i ka ndërmarrë më herët.

Kryeministri Rama shoqërohej nga ministri i jashtëm Ditmir Bushati dhe nga Sal Rusi (Konsull Nderi i Shqipërisë)i cili nga shumë medie shqiptare përmendet si personi kryesor që merret me shpërlarjen e parave të Kryeministrit Rama.
20160411_180901-800x445