Kremi për sytë që ju bën të dukeni 5 vjet më të reja, ja si ta bëni

Rrudhat e vogla që shfaqen rreth syve mund të jenë një problem i madh për çdo grua. Lëkura e fytyrës është shumë delikate dhe e hollë në këtë pjesë të syrit. Me moshën, ai humbet elasticitetin më shpejt dhe pastaj rrudhat bëhen më të dukshme.

Ky krem ​​natyral është shumë efektiv dhe më i lirë se çdo krem për ​​sytë që mund ta blini në dyqan!
Një nga përfitimet më të mëdha që sjell përdorimi i vajit të kokosit është efekti kundër radikaleve të lira, parandalimi i rrudhave dhe shenjave. Ai gjithashtu hidraton lëkurën dhe kontrollon simptomat e ekzemës dhe psoriasis.

Përbërësit:
1 lugë gjelle vaj kokosi (e gjeni te dyqanet e bimëve mjekësore)
2 ampula vitaminë E (i gjeni në farmaci)
2 pika vaj esencial trumze (e gjeni te dyqanet e bimëve mjekësore)

Përgatitja:
Vendosni vajin e kokosit, vitaminën E dhe vajin esencial të trumzës në një tas. Përziejini mirë. Hidhini në një enë të përshtatshme dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorimi:
Aplikojeni me lëvizje të lehta masazhuese rreth syve, apo në ndonjë zonë tjetër që ju dëshironi, dy orë para se të shkoni në shtrat.